Арав.мн

Монгол орны шувууд #5

Монгол орны шувууд #5

Эгэл шонхор - Peregrine Falcon (Falco peregrinus)

Тэрэлж, Горхи 2018.09 сар

(Э.Идэрбатын хувийн цуглуулгаас)


10

Цэн тогоруу - White-naped Crane (Grus vipio)

Хэнтий аймаг, Биндэр сум 2018.05.01


09

Шартүрүүт цэгцгий - Citrine Wagtail (Motacilla citreola)

Улаанбаатар, Сэлбэ гол. 2017.06.23


08

Буурал галуу - Bean Geese (Anser fabalis)

Хэнтий аймаг, Биндэр сум 2018.05.01


07

Адууч чогчиго (эм) - Northern Wheatear (Oenanthe oenanthe)

Төв аймаг 2018.05.23


06

Дорнын хүүрзгэнэ - Oriental Turtle Dove (Streptopelia orientalis)

Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг 2018.05 сар



05

Хөх дэглий - Grey heron (Ardea cinerea)

Багануур, Гүнгалуутай 2018.05.15


04

Өнгөлүүрт гургалдай - Siberian Rubythroat (Calliope calliope )

Архангай аймаг, Жаргалант сум 2018.05.29


03

Хүрэн толгойт цахлай - Black-headed Gull (Chroicocephalus ridibundus)

Багануур, Гүнгалуутай 2018.05.03


02

Монгол цахлай - Mongolian gull (Larus mongolicus)

Булган аймаг, Хутаг-Өндөр сум. 2018.06 сар


01

Морин цууцал - Black-Tailed Godwit (Limosa limosa)

Өвөрхангай аймаг 2018.06 сар



10

/10
Үнэлгээ өгөх

Холбоотой мэдээ



Сэтгэгдэл (1)


АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд ARAV.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.


+4
гайхалтай
Quiz game - Start
100 Секунд 7 хоногийн шилдэг
Дашдэмбэрэл
01Дашдэмбэрэл Азжаргал
138,900 оноо
Mujak
02Mujak Seegii
2,400 оноо
таны овог,
03таны овог, нэр
оноо
таны овог,
04таны овог, нэр
оноо
таны овог,
05таны овог, нэр
оноо
таны овог,
06таны овог, нэр
оноо
таны овог,
07таны овог, нэр
оноо
таны овог,
08таны овог, нэр
оноо
таны овог,
09таны овог, нэр
оноо
таны овог,
10таны овог, нэр
оноо
Үгийн сүлжээ - Start
Үгийн сүлжээний ялагчид
Emch
01Emch Li Yafei
21 минут 50 секунд
Ганхуяг
02Ганхуяг Ариунтуяа
27 минут 22 секунд
Ган-Эрдэнэ
03Ган-Эрдэнэ Сугаржавын
30 минут 17 секунд
Mujaan
04Mujaan Mujaan
31 минут 22 секунд
Ganaa
05Ganaa GT
38 минут 22 секунд
Ц.
06Ц. Энхжаргал
40 минут 49 секунд
Дэмбээ
07Дэмбээ Чонод
43 минут 41 секунд
Дашдэмбэрэл
08Дашдэмбэрэл Азжаргал
48 минут 1 секунд
Дүүгээ
09Дүүгээ Дүүгээ
48 минут 56 секунд
Battsengel
10Battsengel BL
1 цаг 2 минут 25 секунд